Vishay/BCcomponents SFR16S0001300JA500
SFR16S0001300JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001300JA500
Brief Description
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001300JA500.pdf
Availability of SFR16S0001300JA500
QUANTITY
SFR16S0001300JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001300JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001300JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001300JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001300JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001300JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001300JA500
CAP TANT 47UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 16.4KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf
AB 9C 8#16, 1#12 SKT PLUG datasheet.pdf
+3 V, Dual, Serial Input Complete 12-Bit DAC IC datasheet.pdf