Vishay/BCcomponents SFR16S0001309JA500
SFR16S0001309JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001309JA500
Brief Description
RES 13 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001309JA500.pdf
Availability of SFR16S0001309JA500
QUANTITY
SFR16S0001309JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001309JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001309JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001309JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001309JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001309JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001309JA500
CAP CER 5.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 36"W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf