Vishay/BCcomponents SFR16S0001332FA500
SFR16S0001332FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001332FA500
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001332FA500.pdf
Availability of SFR16S0001332FA500
QUANTITY
SFR16S0001332FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001332FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001332FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001332FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001332FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001332FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001332FA500
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 2.5A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FLR ELEC FLASHER 102 BOX datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2.9A TO277A datasheet.pdf
PARTS KIT INSERT TERM ASSY datasheet.pdf
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf