Vishay/BCcomponents SFR16S0001823FA500
SFR16S0001823FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0001823FA500
Brief Description
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0001823FA500.pdf
Availability of SFR16S0001823FA500
QUANTITY
SFR16S0001823FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0001823FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0001823FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0001823FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0001823FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0001823FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0001823FA500
LED ORG-RED CLEAR CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 2X4 PRESS FIT datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC USB I/O EXPANDER datasheet.pdf
RES 328K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.1A 348 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 30POS .4MM SMD datasheet.pdf