Vishay/BCcomponents SFR16S0002203JA100
SFR16S0002203JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0002203JA100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0002203JA100.pdf
Availability of SFR16S0002203JA100
QUANTITY
SFR16S0002203JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0002203JA100
Internal Part NumberEIS-SFR16S0002203JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0002203JA100
Related LinksSFR16S000, SFR16S0002203JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0002203JA100 Details Description
Related parts for SFR16S0002203JA100
IDC CABLE - MDM26T/MC26F/MDM26T datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES 33.0 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf