Vishay/BCcomponents SFR16S0002209JR500
SFR16S0002209JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0002209JR500
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0002209JR500.pdf
Availability of SFR16S0002209JR500
QUANTITY
SFR16S0002209JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0002209JR500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0002209JR500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0002209JR500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0002209JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0002209JR500 Details Description
Related parts for SFR16S0002209JR500
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.06A 160 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED COB WHT 17.5MM 3000K 80CRI datasheet.pdf