Vishay/Dale CRCW0603191RFKEB
CRCW0603191RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603191RFKEB
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603191RFKEB.pdf
Availability of CRCW0603191RFKEB
QUANTITY
CRCW0603191RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603191RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603191RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603191RFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603191RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603191RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603191RFKEB
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 48POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf