Yageo 9T06031A1470DBHFT
9T06031A1470DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1470DBHFT
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1470DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1470DBHFT
QUANTITY
9T06031A1470DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1470DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1470DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1470DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1470DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1470DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1470DBHFT
DIODE ARRAY GP 200V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONN TERM BLCK PCB 10.16MM 5POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC PMU POWER/AUDIO 124-CTBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 7GHZ PLL datasheet.pdf