Vishay/BCcomponents SFR16S0004321FA500
SFR16S0004321FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0004321FA500
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0004321FA500.pdf
Availability of SFR16S0004321FA500
QUANTITY
SFR16S0004321FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0004321FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0004321FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0004321FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0004321FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0004321FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0004321FA500
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR SMT datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LO ODR ACRYLC ADH DP810 NS 1.7FL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/4" 8.34" datasheet.pdf
RES 1 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
1.27MM PF HDR RA HT NAT LOPRO ST datasheet.pdf