Vishay/BCcomponents SFR16S0006800JA500
SFR16S0006800JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0006800JA500
Brief Description
RES 680 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0006800JA500.pdf
Availability of SFR16S0006800JA500
QUANTITY
SFR16S0006800JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0006800JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0006800JA500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0006800JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0006800JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0006800JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0006800JA500
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 300MHZ 16SO datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf