Vishay/BCcomponents SFR16S0008459FA500
SFR16S0008459FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0008459FA500
Brief Description
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0008459FA500.pdf
Availability of SFR16S0008459FA500
QUANTITY
SFR16S0008459FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0008459FA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0008459FA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0008459FA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0008459FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0008459FA500 Details Description
Related parts for SFR16S0008459FA500
CAP FILM 0.082UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 26POS W/KEY TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
E1/I1 DIE 16-20 MMZ MP LOCK datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE C 55POS datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
IC SRAM 1MB 10NS 32TSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf