Vishay/BCcomponents SFR16S0009100JA500
SFR16S0009100JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0009100JA500
Brief Description
RES 910 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0009100JA500.pdf
Availability of SFR16S0009100JA500
QUANTITY
SFR16S0009100JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0009100JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0009100JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0009100JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0009100JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0009100JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0009100JA500
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPEN COLL 8SSOP datasheet.pdf
SIDACTOR BI 58V 250A D0214 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf