Vishay/BCcomponents SFR16S0009103JA500
SFR16S0009103JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0009103JA500
Brief Description
RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0009103JA500.pdf
Availability of SFR16S0009103JA500
QUANTITY
SFR16S0009103JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0009103JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0009103JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0009103JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0009103JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0009103JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0009103JA500
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
CAP CER 27PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CGRID SMT HDR TIN 8CKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
20AWG 25C 300V UNSHIELDED MPPE datasheet.pdf