Vishay/BCcomponents SFR16S0009109JA500
SFR16S0009109JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR16S0009109JA500
Brief Description
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR16S0009109JA500.pdf
Availability of SFR16S0009109JA500
QUANTITY
SFR16S0009109JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR16S0009109JA500
Internal Part NumberEIS-SFR16S0009109JA500
SeriesSFR16S
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR16S0009109JA500
Related LinksSFR16S000, SFR16S0009109JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR16S0009109JA500 Details Description
Related parts for SFR16S0009109JA500
IC MOSFET RF N-CHAN NI-400S datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR LP 10TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf