Vishay/BCcomponents SFR2500001005JA100
SFR2500001005JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001005JA100
Brief Description
RES 10M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001005JA100.pdf
Availability of SFR2500001005JA100
QUANTITY
SFR2500001005JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001005JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500001005JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001005JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500001005JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001005JA100 Details Description
Related parts for SFR2500001005JA100
CONN HEADER 4POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 1.97"L X 1.97"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 3W DO216AA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf