Vishay/BCcomponents SFR2500001103FR500
SFR2500001103FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001103FR500
Brief Description
RES 110K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001103FR500.pdf
Availability of SFR2500001103FR500
QUANTITY
SFR2500001103FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001103FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001103FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001103FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001103FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001103FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001103FR500
EVALUATION MODULE FOR THS7303 datasheet.pdf
RELAY IMPULSE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 18 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
GASKET BECU 8.1X42.29MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf