Vishay/BCcomponents SFR2500001202JA100
SFR2500001202JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001202JA100
Brief Description
RES 12K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001202JA100.pdf
Availability of SFR2500001202JA100
QUANTITY
SFR2500001202JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001202JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500001202JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001202JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500001202JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001202JA100 Details Description
Related parts for SFR2500001202JA100
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 6W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf