Vishay/BCcomponents SFR2500001213FA500
SFR2500001213FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001213FA500
Brief Description
RES 121K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001213FA500.pdf
Availability of SFR2500001213FA500
QUANTITY
SFR2500001213FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001213FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001213FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001213FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001213FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001213FA500 Details Description
Related parts for SFR2500001213FA500
IC PROCESSOR AUDIO DGTL 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf