Vishay/BCcomponents SFR2500001302JR500
SFR2500001302JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001302JR500
Brief Description
RES 13K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001302JR500.pdf
Availability of SFR2500001302JR500
QUANTITY
SFR2500001302JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001302JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001302JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001302JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001302JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001302JR500 Details Description
Related parts for SFR2500001302JR500
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 16-SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 8-1AWG RED 48" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE FOR ST4 RECEIVER 3M datasheet.pdf
IC AUDIO I/O INTERFACE 24-SSOP datasheet.pdf
SMALL PARTITION PLATE DS50 SERIE datasheet.pdf
GT 3C 3#4 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 56 UF 20% 35 V datasheet.pdf