Vishay/BCcomponents SFR2500001379FR500
SFR2500001379FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001379FR500
Brief Description
RES 13.7 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001379FR500.pdf
Availability of SFR2500001379FR500
QUANTITY
SFR2500001379FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001379FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001379FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001379FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001379FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001379FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001379FR500
IC DECODER/DEMUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V AXIAL datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 11POS 3.81MM BLK datasheet.pdf
HEADER SOLDER CUP 2.54MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
SIZE 22D, CLASS D, HIGH DENSITY datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf