Vishay/BCcomponents SFR2500001503JA500
SFR2500001503JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001503JA500
Brief Description
RES 150K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001503JA500.pdf
Availability of SFR2500001503JA500
QUANTITY
SFR2500001503JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001503JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001503JA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001503JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500001503JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001503JA500 Details Description
Related parts for SFR2500001503JA500
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 6.2A 8-TSSOP datasheet.pdf
DSUB 8W8 F NMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
FESTO CYLINDER datasheet.pdf
150UF 500V 25X45MM 105C 3000H datasheet.pdf
IC PROM SER 4MBIT 3.3V 20-PLCC datasheet.pdf