Vishay/BCcomponents SFR2500001969FR500
SFR2500001969FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001969FR500
Brief Description
RES 19.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001969FR500.pdf
Availability of SFR2500001969FR500
QUANTITY
SFR2500001969FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001969FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001969FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001969FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001969FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001969FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001969FR500
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 110V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 5.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2CH 6A 8TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf