Vishay/BCcomponents SFR2500002211FA500
SFR2500002211FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002211FA500
Brief Description
RES 2.21K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002211FA500.pdf
Availability of SFR2500002211FA500
QUANTITY
SFR2500002211FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002211FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002211FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002211FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002211FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002211FA500 Details Description
Related parts for SFR2500002211FA500
IC FLASH 512MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 16V 01005 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.3W DO41 datasheet.pdf