Vishay/BCcomponents SFR2500002213FA500
SFR2500002213FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002213FA500
Brief Description
RES 221K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002213FA500.pdf
Availability of SFR2500002213FA500
QUANTITY
SFR2500002213FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002213FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002213FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002213FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002213FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002213FA500 Details Description
Related parts for SFR2500002213FA500
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
6765 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 2A datasheet.pdf