Vishay/BCcomponents SFR2500002329FR500
SFR2500002329FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002329FR500
Brief Description
RES 23.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002329FR500.pdf
Availability of SFR2500002329FR500
QUANTITY
SFR2500002329FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002329FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002329FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002329FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500002329FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002329FR500 Details Description
Related parts for SFR2500002329FR500
RES SMD 71.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ12 PG29 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RAFIX 22FS QC LED CLIP GREEN datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 820 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf