Vishay/BCcomponents SFR2500002709JA500
SFR2500002709JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002709JA500
Brief Description
RES 27 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002709JA500.pdf
Availability of SFR2500002709JA500
QUANTITY
SFR2500002709JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002709JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002709JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002709JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500002709JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002709JA500 Details Description
Related parts for SFR2500002709JA500
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10.16MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
FLT RIB CBL .050" 28AWG 26C 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf