Amphenol Aerospace Operations D38999/24JD15SN-LC
D38999/24JD15SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JD15SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JD15SN-LC.pdf
Availability of D38999/24JD15SN-LC
QUANTITY
D38999/24JD15SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JD15SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JD15SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JD15SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JD15SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JD15SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24JD15SN-LC
CONN RECEPT 26POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE GG 5.12" datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK/DATA RECOVERY 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 707 4.53" datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf