Vishay/BCcomponents SFR2500002709JR500
SFR2500002709JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500002709JR500
Brief Description
RES 27 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500002709JR500.pdf
Availability of SFR2500002709JR500
QUANTITY
SFR2500002709JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500002709JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500002709JR500
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500002709JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500002709JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500002709JR500 Details Description
Related parts for SFR2500002709JR500
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 48POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE RECT 2A 800V DO-214AA datasheet.pdf
SMT 8P8C WITH SHIELD 1 PORT datasheet.pdf
CIR 60C 60#16 SKT PLUG datasheet.pdf
PRESSURE MODULE 0-5PSIA datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf