Vishay/BCcomponents SFR2500003002JR500
SFR2500003002JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003002JR500
Brief Description
RES 30K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003002JR500.pdf
Availability of SFR2500003002JR500
QUANTITY
SFR2500003002JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003002JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003002JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003002JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003002JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003002JR500 Details Description
Related parts for SFR2500003002JR500
RES SMD 511K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED SS QUAD GREEN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC ENV RESIST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1200MM X 1000 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V VMND2 datasheet.pdf