Vishay/BCcomponents SFR2500003301FR500
SFR2500003301FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003301FR500
Brief Description
RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003301FR500.pdf
Availability of SFR2500003301FR500
QUANTITY
SFR2500003301FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003301FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003301FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003301FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003301FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003301FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003301FR500
TERM BLK 5MM LED 48VDC/110VAC BG datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 504V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
TAPE ELECTROPLATING 1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 36V 1A datasheet.pdf