Vishay/BCcomponents SFR2500003304FR500
SFR2500003304FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003304FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003304FR500.pdf
Availability of SFR2500003304FR500
QUANTITY
SFR2500003304FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003304FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003304FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003304FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500003304FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003304FR500 Details Description
Related parts for SFR2500003304FR500
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15 M 12" YEL FLOAT datasheet.pdf