Vishay/BCcomponents SFR2500003902JA500
SFR2500003902JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500003902JA500
Brief Description
RES 39K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500003902JA500.pdf
Availability of SFR2500003902JA500
QUANTITY
SFR2500003902JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500003902JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500003902JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500003902JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500003902JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500003902JA500 Details Description
Related parts for SFR2500003902JA500
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PHOTODIODE FIBER OPTIC TO-18 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 1.8V 12A VERT datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf