Vishay/BCcomponents SFR2500004301JR500
SFR2500004301JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004301JR500
Brief Description
RES 4.3K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004301JR500.pdf
Availability of SFR2500004301JR500
QUANTITY
SFR2500004301JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004301JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004301JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004301JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004301JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004301JR500 Details Description
Related parts for SFR2500004301JR500
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A DDPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3ST 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
2-SPD 2-BTN W/EMERGENCY STOP datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
47UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf