Vishay/BCcomponents SFR2500004303JR500
SFR2500004303JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004303JR500
Brief Description
RES 430K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004303JR500.pdf
Availability of SFR2500004303JR500
QUANTITY
SFR2500004303JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004303JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004303JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004303JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004303JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004303JR500 Details Description
Related parts for SFR2500004303JR500
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 14SOIC datasheet.pdf