Vishay/BCcomponents SFR2500004309JR500
SFR2500004309JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004309JR500
Brief Description
RES 43 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004309JR500.pdf
Availability of SFR2500004309JR500
QUANTITY
SFR2500004309JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004309JR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004309JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004309JR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004309JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004309JR500 Details Description
Related parts for SFR2500004309JR500
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 16.4A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 115.5W 3.3V 35A datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 240 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT GRN 0.52" CC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
POWER CONNECT COMPACT PCI APP FE datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf