Vishay/BCcomponents SFR2500004320FR500
SFR2500004320FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004320FR500
Brief Description
RES 432 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004320FR500.pdf
Availability of SFR2500004320FR500
QUANTITY
SFR2500004320FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004320FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004320FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004320FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004320FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004320FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004320FR500
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf