Vishay/BCcomponents SFR2500004321FA500
SFR2500004321FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004321FA500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004321FA500.pdf
Availability of SFR2500004321FA500
QUANTITY
SFR2500004321FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004321FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004321FA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004321FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500004321FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004321FA500 Details Description
Related parts for SFR2500004321FA500
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
KEYPAD 1 BTN 1X1 SEALED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 38/25MM 15PPR datasheet.pdf
RES 0.027 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 4:1 datasheet.pdf
FILT DSUB 25POS M-F ADPTR datasheet.pdf
1.25MM M/M 6POS 30AWG 150MM datasheet.pdf