Vishay/BCcomponents SFR2500004328FR500
SFR2500004328FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004328FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004328FR500.pdf
Availability of SFR2500004328FR500
QUANTITY
SFR2500004328FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004328FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004328FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004328FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004328FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004328FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004328FR500
IC REG LDO 3V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC 1.5KE datasheet.pdf
IC UART FIFO 64B QUAD 48QFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
PHOTOELECTRIC SENSOR datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 175MHZ 6-CLCC datasheet.pdf