Vishay/BCcomponents SFR2500004328FR500
SFR2500004328FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004328FR500
Brief Description
RES 4.32 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004328FR500.pdf
Availability of SFR2500004328FR500
QUANTITY
SFR2500004328FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004328FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004328FR500
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004328FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004328FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004328FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004328FR500
CONN HOUSING 2POS .156 W/POLAR datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
CARDEDGE 25POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS .025" GOLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 2.1GHZ 24QFN datasheet.pdf
SHORT LINK PRE-ASSY 6MM 3POLE datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN ADAPTER 4P-4P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONN PIN IDC 20POS W/ FLANGE datasheet.pdf