Vishay/BCcomponents SFR2500004329FR500
SFR2500004329FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004329FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004329FR500.pdf
Availability of SFR2500004329FR500
QUANTITY
SFR2500004329FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004329FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004329FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004329FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004329FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004329FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004329FR500
SCREWDRIVER CORDLESS 10.8" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.1V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO214BA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W D5A datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf