Vishay/BCcomponents SFR2500004530FA500
SFR2500004530FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004530FA500
Brief Description
RES 453 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004530FA500.pdf
Availability of SFR2500004530FA500
QUANTITY
SFR2500004530FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004530FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004530FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004530FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500004530FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004530FA500 Details Description
Related parts for SFR2500004530FA500
THERMAL PAD .080" 4X4" GAPPAD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
BERGSTIK HDR DR SMT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 1256MAPBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
JUNC BLOCK 3/8" PASSTHRU STUD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf