Vishay/BCcomponents SFR2500004533FR500
SFR2500004533FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004533FR500
Brief Description
RES 453K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004533FR500.pdf
Availability of SFR2500004533FR500
QUANTITY
SFR2500004533FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004533FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004533FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004533FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500004533FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004533FR500 Details Description
Related parts for SFR2500004533FR500
CONN RCPT .100" 1POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 4.0MM TERM datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ CONTIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 12A 65VAC/VDC 2410 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
KIT JUMPSTART CONNECTCORE3G 9215 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
680UF 12V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf