Vishay/BCcomponents SFR2500004701JA100
SFR2500004701JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004701JA100
Brief Description
RES 4.7K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004701JA100.pdf
Availability of SFR2500004701JA100
QUANTITY
SFR2500004701JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004701JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500004701JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004701JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500004701JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004701JA100 Details Description
Related parts for SFR2500004701JA100
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST YEL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A SMA datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 4.7K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
RELAY CONTACT 3PH REV 480VAC 4A datasheet.pdf
IC POWER SUP 1-CH HTSSOP-B20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 150 OHM 20SOIC datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT THRHOLE DR 30A datasheet.pdf