Vishay/BCcomponents SFR2500004704JA100
SFR2500004704JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004704JA100
Brief Description
RES 4.7M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004704JA100.pdf
Availability of SFR2500004704JA100
QUANTITY
SFR2500004704JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004704JA100
Internal Part NumberEIS-SFR2500004704JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004704JA100
Related LinksSFR250000, SFR2500004704JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004704JA100 Details Description
Related parts for SFR2500004704JA100
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V W-PAK datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf