Vishay/BCcomponents SFR2500004704JA500
SFR2500004704JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500004704JA500
Brief Description
RES 4.7M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500004704JA500.pdf
Availability of SFR2500004704JA500
QUANTITY
SFR2500004704JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500004704JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500004704JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500004704JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500004704JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500004704JA500 Details Description
Related parts for SFR2500004704JA500
RESONATOR CERAMIC 2.00MHZ W/CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 28SOJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 175MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf