Vishay/BCcomponents SFR2500005604JA500
SFR2500005604JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500005604JA500
Brief Description
RES 5.6M OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500005604JA500.pdf
Availability of SFR2500005604JA500
QUANTITY
SFR2500005604JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500005604JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500005604JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)5.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500005604JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500005604JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500005604JA500 Details Description
Related parts for SFR2500005604JA500
Connector Receptacle 16 Position 0.118" (3.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
LED XML RGBW SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf