Vishay/BCcomponents SFR2500006814FR500
SFR2500006814FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500006814FR500
Brief Description
RES 6.81M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500006814FR500.pdf
Availability of SFR2500006814FR500
QUANTITY
SFR2500006814FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500006814FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500006814FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500006814FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500006814FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500006814FR500 Details Description
Related parts for SFR2500006814FR500
CONN RING TONGUE 2/0AWG #1/2 TIN datasheet.pdf
CODEWARRIOR HCS08 STD EDITION datasheet.pdf
IC TRANSCVR BIDIR 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
BCZ 3.81/14/180F SN OR BX datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf