Vishay/BCcomponents SFR2500007870FR500
SFR2500007870FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500007870FR500
Brief Description
RES 787 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500007870FR500.pdf
Availability of SFR2500007870FR500
QUANTITY
SFR2500007870FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500007870FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500007870FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500007870FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500007870FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500007870FR500 Details Description
Related parts for SFR2500007870FR500
IC TXRX MULTIPROTOCOL 38-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 10POS 26,28AWG datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 40POS GOLD datasheet.pdf