Vishay/BCcomponents SFR2500008203JA500
SFR2500008203JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008203JA500
Brief Description
RES 820K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008203JA500.pdf
Availability of SFR2500008203JA500
QUANTITY
SFR2500008203JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008203JA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008203JA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008203JA500
Related LinksSFR250000, SFR2500008203JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008203JA500 Details Description
Related parts for SFR2500008203JA500
IC MPU I.MXL 200MHZ 256MAPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 6A TO-220 datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3ST INV 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TERMINAL MAG-MATE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf