Vishay/BCcomponents SFR2500008781FR500
SFR2500008781FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008781FR500
Brief Description
RES 8.78K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008781FR500.pdf
Availability of SFR2500008781FR500
QUANTITY
SFR2500008781FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008781FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008781FR500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSFR25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008781FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500008781FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008781FR500 Details Description
Related parts for SFR2500008781FR500
CONN HEADER .100 DUAL R/A 12POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 5% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 49.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13GM ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf